Kenaz

voenix

Kenaz, kaunan – pochodnia; kaun – wrzód. Idź ku słońcu.

Potencjał runy: ogień,który wypływa z wnętrza człowieka i daje mu oświecenie.
Przesłanie runy:
sprawdź, czy Twoje działania są skierowane na osiągnięcie pozytywnych rezultatów, żebyś się później 'nie sparzył’.

Ogień, namiętność. Runa symbolizuje wizję, oświecenie, elementarną siłę ognia. Nagłe olśnienie, inspiracja. Zdolności twórcze. Zapowiada gwałtowną miłość, zakochanie się, silną namiętność lub w przypadku artystów, błysk, natchnienie, wenę twórczą. Podniesiony, gorący pręt jest symbolem ogromnej energii seksualnej, która, rozpalając zmysły i namiętność, powoduje zespolenie kobiety i mężczyzny i w efekcie daje nowe życie. Nasz wewnętrzny ogień pomaga nam w transformacji poglądów, w zdobywaniu doświadczeń i płynącej z nich mądrości życiowej, pomaga tworzyć i zdobywać szczyty, pomaga osiągać sukcesy. Ale ogień bywa też niebezpieczny i zawsze trzeba o tym pamiętać. Wewnętrzny ogień źle spożytkowany (jak złość, nienawiść, ślepy gniew, wykorzystywanie innych, chęć dominacji, agresja, egoizm) niszczy i spala człowieka od środka. Kto utraci kontrolę nad ogniem, poparzy się dotkliwie, a nieokiełznane instynkty doprowadzą do zniszczenia i kłopotów.

Runa Kenaz symbolizuje początek, to jest czas by zacząć od początku, zacząć od nowa jeszcze raz. Przyspiesza realizację planów i prowadzi do sukcesu. Rozwiniesz uzdolnienia. Ta runa sugeruje byś powziął działanie i nie poddawał się sytuacji. W połączeniu z innymi płodnymi runami (Berkano, Ingwaz), Kenaz może wskazywać na narodziny.

KENAZ wróży:

  • możliwość działania,
  • rozjaśnienie pewnych sfer życia,
  • nadawanie formy aktualnej sytuacji,
  • podniecenie, dziecko, odnowienie, oczyszczenie, wytrwałość,
  • otwartość, namiętność, rozkosz, miłość
Zablokowana energia runy:

  • ślepa namiętność,
  • ból,
  • wybryk seksualny, rozstanie, koniec niszczący przyjaźń,
  • miłość, związek, choroba, kłopoty związane z dziećmi,
  • związki mało atrakcyjne

Runa związana z pracą i nauką. Poznajmy własne słabości, by je przezwyciężać. Rozświetlajmy drogę życia energią runy Kenaz. Któż z nas nie lubi zapatrzyć się w płomienie na kominku lub w ognisku? To jest właśnie energia Kenaz. Runa ta wspomaga nas w rozwoju zawodowym; opiekuje się też sprawami nauki, wszelkiego rodzaju zdobywaniem wiedzy. Każdy zawód ma swe tajemne arkana, trzeba poznać je od podstaw, poprzez wszystkie stopnie wiedzy, aż osiągnie się mistrzostwo. Tylko wtedy możemy być najlepsi w tym, co robimy. Runa Kenaz będzie się opiekować wszystkimi aspektami życia zawodowego; sprawi, że będziemy dobrze wykonywać nasze obowiązki i będzie nam to sprawiać satysfakcję. Dopilnuje, aby nie zatrzymywać się w rozwoju, aby poznanie duchowe towarzyszyło nam stale. To pomoże nam rozświetlić zawikłane sprawy i doprowadzić je do rozwiązania. Rozwinie nasz dar samoobserwacji i świadomość, co pomoże nam obronić się przed negatywnymi wpływami świata zewnętrznego. Jest pomocna dla nauczycieli, studentów, uczniów – pomoże w egzaminach, na klasówce. Przyciągnie ludzi, którzy będą impulsem do dalszego zdobywania wiedzy lub będą mogli nas czegoś nauczyć. Energetycznie należy do kręgu Ognia.
Kolory pomarańczowy, czerwony, jasnoczerwony
Charakter runa energetyczna
Właściwości runa odwracalna
Drzewo sosna/brzoza
Zdrowie wzmacnia trzustkę i żołądek, pomocna przy chorobach układu rozrodczego, leczy schorzenia skórne, nerwice, chroni wysypkami, trądzikiem, owrzodzeniami. Pomaga na bóle głowy, obniża gorączkę, pomaga w gojeniu ran po poparzeniach.
Kluczowe właściwości płomień, spalanie, wewnętrzny ogień, lustro, pochodnia, namiętność, twórczość, otwarcie. Runa miłości i zakochanych. Pomaga odnaleźć zagubione przedmioty. Podnosi energię seksualną. Daje energię i ochronę (księżyc przybierający)
Oddala złe wpływy (najpierw przy odbierającym księżycu odpędzamy złe wpływy, następnie należy podczas przybierającego księżyca energię odnowić). Chroni przed złą energią. Wzmaga rozkosz miłosną.
Remedium feng-shui umieszczona w sektorze północno-wschodnim pomaga w karierze zawodowej, a w sektorze południowo-zachodnim w szczęściu w miłości
Talizman przynosi wzrost sił twórczych, daje powodzenie w miłości, ułatwia poczęcie dziecka. Regeneruje siły. Talizman dla artystów, rzemieślników, złotnik, kowal.
Amulet chroni przed ogniem i pożarami, wzmacnia siły twórcze, pomaga zmieniać się i opanowywać wybuchy agresji.
Archetypy astrologiczne Baran (Mars+Słońce)
Archetypy arturiańskie król Artur
Zodiak pierwsza połowa znaku Ryb (19 lutego-5 marca)

Kiedy w rozkładzie pojawi się runa Kenaz w pozycji prostej oznacza to dla pytającego nowe, dobre pomysły, energiczne działanie. Będziesz też odczuwał chęć tworzenia, wprowadzania zmian, będziesz kreatywny i twórczy. Powodzenie, szybka regeneracja sił życiowych.
W partnerstwie pojawienie się tej runy oznacza gotowość do zamieszkania razem i chęć utworzenia wspólnego domostwa, czy związku. Runa Kenaz może również zapowiadać ślub z powodu niezaplanowanej ciąży. Zawsze jednak przedstawia dużą energię seksu, namiętność, gorące uczucia i chęć działania. Między partnerami mówi o dużej sile erotyki, poczęcie dziecka.
W zdrowiu zapowiada dużą energię życiową. Runa Kenaz pomaga również zwalczyć krótkie choroby z wysoką temperaturą oraz schorzenia skórne. Jeśli masz problem ze zdrowiem wyzdrowiejesz.
W nauce, egzaminach zapowiada powodzenie, dobrą pamięć i chęć zdobywania potrzebnej wiedzy oraz rozwijanie swoich talentów i umiejętności. Potrzeba nauki, rozwijanie swoich zainteresowań.

Jeśli jednak runa Kenaz pojawi się w układzie pozycji odwróconej oznacza wtedy, że możemy utracić nasze dobra materialne (pożar), a psychicznie opanuje nas pesymizm, pasywność przyczyną problemów, trudna rekonwalescencja. Przed nami stany depresyjne. Po prostu brak nam ognia do działania lub działaliśmy zbyt szybko i pochopnie, a podjęte decyzje doprowadziły do krachu i kłopotów. Wtedy runa Kenaz zachęca nas do zweryfikowania naszych poglądów lub impulsywnego działania. Zduszony, niszczący ogień, nagły gniew.
W partnerstwie odwrócona runa Kenaz oznacza okres niepokoju w związku, niespełnioną potrzebę seksualną z powodu żalu do partnera. Partnerzy nie okazują sobie ciepłych uczuć, wieje chłodem i nudą. Niespokojny związek, wygasanie namiętności w związku.
Losując odwróconą runę Kenaz w pytaniu o zdrowie, możesz spodziewać się spadku sił i witalności, możliwe choroby z gorączką, uważaj też na możliwość poparzenia.
W nauce też kłopoty z przyswajaniem wiedzy lub brakiem zrozumienia materiału, ale na szczęście to krótkie, przemijające trudności szkolne. Potrzeba korepetycji. Losując odwróconą runę Kenaz, nie załamuj rąk. Staraj się wypocząć, idź na spacer do parku, nakarm głodne kaczki nad jeziorkiem lub usiądź koło placu zabaw dla dzieci i popatrz jak są beztroskie, radosne i ruchliwe. W miłej atmosferze szybciej nabierzesz nowych sił do pokonywania codziennych kłopotów, zrozumiesz również, że nic nie trwa wiecznie – ani smutek, ani gorsze chwile. A może wpadną ci do głowy nowe, wspaniałe pomysły?

Otagowano , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.