Przygotowanie run

Samo przygotowanie run jest ciekawym i pełnym wewnętrznego ciepła przeżyciem. Każdy powinien sam spróbować, nie zawsze opierając się na rytuale opisanym lub zasłyszanym. Dla jednego, skupienie, kadzidła, dla innego „westchnienie przy kuflu piwa, bądź rogu pełnym miodu”.
Jeśli w sprzedaży nie będzie run lub te, które są nie zadowalają Cię z różnych powodów, możesz przygotować je samodzielnie. Aby było to możliwe trzeba dobrze się orientować w systemie alfabetów. Przed przystąpieniem do samodzielnego wykonania run trzeba dobrze przemyśleć sposób naniesienia symboli, żeby nie ścierały się w użyciu, żeby nie brudziły oraz żeby były łatwe w interpretacji zarówno w prostym, jak i odwróconym położeniu.
Runy mogą być wykonane w kolorze czerwonym, który wiąże się z Thorem, natomiast jeśli chcemy żeby runy były związane z Odynem, trzeba wybrać kolor niebieski, zielony kolor należy do Frei. Podstawowa zasada dotycząca przygotowania run polega na tym, że muszą być one wykonane z naturalnym materiałów, nie mogą być narysowane na plastiku czy folii. Zgodnie z tradycją runy najlepiej wykonać na kamieniach znalezionych na brzegu morza lub rzeki, z gliny lub ceramiki. Można także wykreślać runy w powietrzu, tzn. bez rysowania na jakiejkolwiek powierzchni. Drewniane runy wycina się w drzewie brzozy, leszczyny, jesionu dębu, klonu, jarzębiny lub jabłoni. Jesion jest uważany za wyjątkowo runiczne drzewo, gdyż zgodnie z legendą właśnie na tym drzewie ukrzyżował się Odyn. Jabłoń wiąże się z bóstwem o imieniu Idun, które zbierało jabłka do kosza czasu. Należy pamiętać, że drewniane runy możemy zrobić za „zgodą” drzewa, które ofiarowało cząstkę siebie na ten cel. Runy powinniśmy wykonywać samodzielnie, dzięki temu stają się nam bliższe i wytwarza się między nimi a człowiekiem ścisła więź. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać run samodzielnie, możemy poprosić zaprzyjaźnioną osobę czy bardzo dobrego znajomego. Taka osoba powinna znajdować się w zrównoważonym stanie ducha oraz mieć do osoby proszącej pozytywny stosunek. Należy pamiętać, że osobisty kontakt z runami jest bardzo ważny i bez istotnej przyczyny nie należy ich udostępniać innym ludziom. Runy rozkładamy na białym materiale, który stosujemy tylko do tej czynności i przechowujemy je w woreczku zrobionym z naturalnego materiału, samodzielnie przez użytkownika

Oczyszczanie run

Kiedy już sporządzisz Czytelniku swoje runy, należy je duchowo oczyścić. Można to uczynić na wiele sposobów: zostawić je na noc w świetle pełni, okadzić dymem palących się ziół lub prościej – oczyścić używając wody ze studni, źródła lub strumienia. Woda z kranu nie jest wskazana.

Naładowanie run mocą

Po oczyszczeniu runy należy naładować mocą. I tego też można dokonać na różne sposoby. Niektórzy runolodzy, runistki rozkładają runy pod promieniami letniego słońca w południe inni zakopują je na dziewięć dni w ziemi. Aby naładować runy mocą można wykorzystać też siłę czterech żywiołów:

 • ułóż runy na kawałku materiału i posyp solą morską, by naładować je mocą ziemi,
 • zanurz każdą runę w dymie kadzidła, prosząc jednocześnie, by naładował ją żywioł powietrza,
 • przesuń każdą runę przez płomień świecy, by naładować ją mocą ognia,
 • na koniec pokrop runy wodą źródlaną, by naładować je siłą żywiołu wody.

Jak pobierać moc z run

Runy posiadają niezwykłą moc oddziaływania, która wypływa:

 • z energii kształtu każdej runy,
 • z wigoru mitologicznych bóstw,
 • z energii sił przyrody oraz
 • z energii starożytnego egregoru.

Podczas pracy z runami nie wolno zapomnieć, że runy nie są ze swej natury ani dobre, ani złe, tylko osoba pracująca z nimi, czyni z nich narzędzie takiego, a nie innego oddziaływania. Runy same w sobie reprezentują zrównoważoną energię, jak wszystko w świecie ducha i w świecie przyrody.

Aby w pełni korzystać z mocy run, należy najpierw wykonać pewne działania i przygotować się na zmiany. Jeśli praca z runami nie wnosi w życie człowieka zmian, to znaczy, że nie korzysta on z ich siły i możliwości na takim poziomie, na jakim jest to możliwe. Aby wzmacniać moc oddziaływania run:

 • całym sercem zgłębiaj wiedzę ezoteryczną, rozwijaj intuicję i poznanie wewnętrzne,
 • nie opieraj się zmianom,
 • każdy wolny czas poświęć na bliski kontakt z runami,
 • pamiętaj o konieczności ponoszenia odpowiedzialności za to, co robisz,
 • zachowaj zdrową troskę o siebie i swoje potrzeby,
 • pamiętaj, że proces zmian nie jest prosty, wiele rzeczy musi ‘umrzeć’, aby pojawiło się miejsce na nowe.

Jeśli chcemy przejąć choć część mocy i energii run, to powinniśmy pracować z nimi codziennie lub 2-3 dni w tygodniu. Na pewno nie da efektu praca zrywami – najpierw przez 2 tygodnie wykonuje się zalecone ćwiczenia codziennie, a potem nie robimy nic przez miesiące. Taka postawa gwarantuje tylko brak rezultatów i rozczarowanie.

Z runami musimy pracować w pełnej harmonii z otaczającym światem i sobą – jeśli źle się czujemy, jeśli się z kimś pokłóciliśmy, jeśli w naszym życiu brakuje równowagi i spokoju, nie jest to dobry moment na rozpoczynanie pracy z mocą run, gdyż może ona nasilić problemy.

Z runami pracujmy konsekwentnie – jeżeli zdecydowaliśmy, że chcemy korzystać z mocy run, niech nikt i nic nie odwoła nas z obranej drogi. Runy są wymagającym partnerem, dają dużo, ale też dużo wymagają.

Możliwość komentowania została wyłączona.